Drabužius miegui reikėtų rinktis atsakingai – tada gerai išsimiegosite ir nepakenksite savo sveikatai.
Ar galima miegoti su kojinėmis ir pižama – eksperto paaiškinimas / nuotr. depositphotos.com
Prasidėjus šaltiems orams kambariai labai greitai atvėsta. Norėdami sušilti, daugelis eina miegoti apsivilkę mėgstamą šiltą pižamą, kojines ir susisupę į antklodę. Nors dėvėti kelis drabužių sluoksnius žiemą yra mastymas, kai reikia išsimiegoti, šį būdą geriau pamiršti, nes kyla prastos kraujotakos ir net infekcijų pavojus.
Dr. Deborah Lee pasakoja, kaip elgtis renkantis miego drabužius, kad ne tik gerai pailsėtumėte, bet ir nepakenktumėte savo sveikatai.
Miegojimo su kojinėmis privalumai ir trūkumai
Kai kurie ekspertai teigia, kad šildant kojas žmogus greičiau užmiega. Tačiau neigiamų miegojimo su kojinėmis pasekmių yra kur kas daugiau. Pirma, pasak daktaro Lee, kojinių mūvėjimas miegant, ypač jei jos yra per daug aptemptos, gali pabloginti kraujotaką.
Kita priežastis, dėl kurios gydytojai nepataria mūvėti kojinių prieš miegą, yra galimybė užsikrėsti įvairiomis infekcijomis, ypač grybeliu. Vienas tyrimas parodė, kad ant kojinių yra tiek pat bakterijų, kiek ir ant kilimo. Nustebtumėte, kiek daug žmonių prieš eidami miegoti nekeičia kojinių – įsivaizduokite, kiek mikrobų gali kelti grėsmę jų pėdų sveikatai.
Tačiau ar įmanoma miegoti su kojinėmis nekenkiant sveikatai? Atsakymas – taip, tačiau yra keletas svarbių nisų:
- prieš eidami miegoti visada mūvėkite švarias kojines,
- nedėvėkite kojinių, kai kambaryje šilta – kojos prakaituoja, todėl kyla infekcijų pavojus,
- įsitikinkite, kad kojinės nespaudžia, o dar geriau – pasirinkite keliais dydžiais didesnę porą.
Šie paprasti patarimai padės išlaikyti sveikas pėdas. Tačiau nepamirškite, kad miegant kojinėmis vis tiek geriausia nepiktnaudžiauti.
Ar galite miegoti su apatiniais drabužiais
Turbūt tokia pat prieštaringa tema kaip miegojimas kojinėse yra miegojimas apatiniuose drabužiuose. Komentuodamas temą, ar reikėtų miegoti su apatiniais drabužiais, daktaras Lee atsakė, kad tam nėra jokios priežasties (išskyrus, žinoma, menstrijų metu, kai be jų sunku išsiversti). Jūsų oda turi kvėpuoti, todėl naktį galite apsieiti ir be apatinių.
Dar vienas argumentas, kodėl nereikėtų miegoti su kelnėmis, yra tas, kad, cirkuliuojant orui, genitalijų srityje susidaro mažiau drėgmės. Vadinasi, infekcijų rizika yra daug mažesnė.
Ar sveika miegoti su pižama
Kaip ir kojinių atveju, pižamą miegui reikėtų rinktis atsakingai. Atminkite, kad aptempti drabužiai gali sutrikdyti kraujotaką. Tai ne tik turės neigiamos įtakos jūsų sveikatai ateityje, bet ir gali sukelti diskomfortą miego metu, o dėl to – pabudimą.
Be to, šilta pižama gali pakelti jūsų kūno temperatūrą. Galime lažintis, kad dabar galvojate, argi ne tokia šiltos pižamos prasmė? Tačiau problema ta, kad galite „perkaisti”. Jei jums bus per karšta, rizikuojate prakaituoti ir vėliau sunkiau užmigti.
Miegoti su pižama ar ne – tik jūsų pasirinkimas. Jei negalite atsisakyti šios savybės, rinkitės erdvesnius modelius. Dr. Lee taip pat pataria vengti vilnos. Geriau rinktis ką nors iš medvilnės.