Drėgmė namuose kelia pavojų ne tik interjerui ir buitinei technikai, bet ir jūsų sveikatai. Atsikratyti jos įmanoma ir ne už visus pasaulio pinigus.
Drėgmę namuose galima sumažinti keliais darbo metodais / nuotr. depositphotos.com
Daugelis žmonių pastebi, kad namuose rūksta langai, drėgnas oras ar net pelėsis. Kartu ne visi susimąsto apie didelės drėgmės bute ar name keliamus pavojus, tačiau reikėtų, nes pasekmės sveikatai gali būti labai neigiamos. Tačiau to galima išvengti sumažinus drėgmę.
Anksčiau Mes rašė apie tai, kokie augalai mažina drėgmę namuose ir bute. Dabar sužinosite, kaip atsikratyti drėgmės liaudiškais metodais.
Kodėl didelė drėgmė bute – netikėtos priežastys
Viena dažniausių didelės drėgmės gyvenamosiose patalpose priežasčių yra šios prastas vėdinimas. Ne visuose butuose vonios kambaryje ir virtuvėje įrengti gartraukiai arba oro kondicionieriai. Ir ne visada įmanoma vėdinti.
Antra labai dažna priežastis yra prasta sienų izoliacija. Tai ypač aktu daugiaaukščiams namams. Tikriausiai pastebėjote, kad vasarą kai kurie žmonės kviečiasi darbininkus apšiltinti savo butų išorines sienas. Drėgmė yra viena iš priežasčių, kodėl apie tai turėtumėte pagalvoti ir jūs.
Verta paminėti, kad 40-60 % santykinė oro drėgmė laikoma normalia. Norma skiriasi priklausomai nuo metų laiko: žiemą ji turėtų būti 30-45 %, o vasarą – 30-60 %. Jei reikšmės didesnės, laikas skambinti pavojaus signalu, nes pasekmės gali būti labai nemalonios.
Didelės drėgmės bute keliami pavojai
Rimčiausios didelės drėgmės pasekmės yra pasekmės sveikatai. Jei gyvenate bute, kuriame nuolat drėksta langai, blogai vėdinama, atsiranda pelėsis ir kondensatas ant vamzdžių, kyla didelis pavojus:
- užsikrėsti kvėpavimo takų ligomis;
- reguliariai serga kvėpavimo takų ligomis;
- tampa alergiški – žmonės negali būti savo namuose be nuolatinės slogos ir kosulio.
Be to, nuo „verkiančių” langų gali nukentėti buitinė technika. Vieną dieną galite tiesiog nebegalėti įjungti televizoriaus, rozetės ar kito jums reikalingo prietaiso. Apie remontą kalbėti neverta: išpūsti tapetai ir juodas pelėsis dar nepapuošė nė vieno interjero.
Kaip atsikratyti drėgmės bute
Jei pastebėjote, kad jūsų bute didelė drėgmė, neturėtumėte nusiminti anksčiau laiko. Štai keli būdai, kaip minimaliomis pastangomis išvengti neigiamų pasekmių. Pirma, pabandykite sausinti orą improvizuotomis priemonėmis: nuvalykite ant vamzdžių susikaupusį kondensatą, jei reikia, iškvieskite santechniką. Gali būti, kad jums tereikia pakeisti vamzdžius arba drėgmė atsiranda dėl paprasto nuotėkio.
Kaip sumažinti drėgmę bute liaudiškomis priemonėmis – geriausi būdai:
- Sumaišykite 500 g pigiausio skalbiamojo muilo su 5 litrais vandens ir gautą mišinį užvirinkite. Kai tirpalas atvės, juo apdorokite problemines vietas, procedūrą pakartokite kelis kartus.
- Probleminę vietą apipurkškite vaistinės peroksidu. Kai išdžius, nuplaukite peroksidą vandeniu ir sausai nušluostykite sritį. Taip pat galite naudoti plaukų džiovintuvą arba džiovintuvą.
- Kita veikianti priemonė yra actas. Užpurkškite acto ant pelėsiais apkrėstos vietos ir palikite valandą, tada nuplaukite vandeniu. Nepamirškite atidaryti langų, nes actas turi aštrų kvapą. Rekomenduojame šią procedūrą pakartoti po savaitės.
Pašalinti drėgmę bute galima oro kondicionieriumi. Tiesiog retkarčiais pašildykite kambarį, tačiau svarbu nepersistengti, nes sausas oras taip pat kenkia sveikatai.
Kaip pašalinti drėgmę nuosavame name
Didelė drėgmė privačiuose namuose yra problema. Dažnai drėgmę sukelia projektavimo klaidos, prasta ventiliacija, sena šildymo sistema ir per dažnas maisto gaminimas virtuvėje be ištraukiamojo ventiliatoriaus..
Padidėjusi drėgmė namuose, kaip ir bute, kelia grėsmę ir sveikatai, ir remontui. Supraskime, kaip pašalinti drėgmę privačiame name.
Pirmiausia, patikrinkite rūsį. Dažnai tai būna problemos šaltinis. Jei rūsyje yra stovinčio vandens, išpumpuokite jį ir įsitikinkite, kad nuotėkio šaltinis surastas ir sutvarkytas. Jei problema yra požeminis vanduo, kreipkitės į specialistą, kad rastų sprendimą. Gali prireikti tinkamai vėdinti rūsį arba įrengti oro sausintuvą.
Jei priežastis yra pamatų „nusėdimas”, verta nedelsiant surasti ir užsandarinti visus įtrūkimus. Taip pat patartina Patikrinkite langus, ar nėra tarpų: juos galima užsandarinti statybinėmis putomis arba silikonu.
Jei įmanoma, virtuvėje ir vonios kambaryje įsirenkite gartraukį.. Taip, tai brangu, bet ši investicija tikrai atsipirks. Nepamirškite vėdinti. Šis nedidelis žingsnis yra labai svarbus: vos 30-60 minučių per dieną ir atsisveikinsite su drėgme savo namuose.