Ką simbolizuoja uosis: ar jis tikrai yra „mirties medis”?

„Kodėl briedis taip vadinamas?” – klausimas, kuris neramina ne tik „Košmaras Elm gatvėje” filmų serijos gerbėjus. Šią temą nagrinėja vyriausiasis redaktorius.

Ką simbolizuoja briedis? / koliažas Glavred, nuotrauka depositphotos.com

Pavadinimas „briedis” kilęs iš senosios rusų kalbos žodžio „vyaz” arba „vyazina”, kuris reiškia vytinį. Briedis buvo plačiai naudojamas įvairiems daiktams, pavyzdžiui, krepšiams, skrynioms, gyvatvorėms ir kitiems pintiems daiktams, gaminti.

Kodėl briedis taip vadinamas

Briedis šiam tikslui buvo pasirinktas dėl savo lankstumo ir tvirtumo. Briedžiai (medžių ir krūmų gentis) garsėja tvirta ir lanksčia mediena. Jie buvo populiarūs įvairių tautų kultūroje ir buityje. Elmo kaip medžio pavadinimas tikriausiai buvo vartojamas dėl to, kad jo mediena buvo naudojama audimui, taip pat ir kitos medžio dalys įvairiems gaminiams gaminti.

Taip pat rekomenduojame perskaityti mūsų medžiagą: „Kur iš tikrųjų buvo Atlantida: ši senovės paslaptis nustebins kiekvieną”.

Taigi šio medžio pavadinimas „briedis” susijęs su jo panaudojimu audimui ir vytelių gamybai.

Ką simbolizuoja uosis

Medis „uosiu” pavadintas dėl ypatingos medienos. Briedžio (uosinių šeimos augalų genties) mediena yra ypač tvirta ir lanksti, todėl tinka įvairiems buities ir amatų darbams.

Žodis „briedis” kilęs iš senosios rusų kalbos žodžio „vyaz” arba „vyazina”, kuris reiškia vytinį. Iš briedžio medienos dažnai buvo gaminami pinti daiktai, pavyzdžiui, krepšiai, gyvatvorės, skrynios ir kiti daiktai. Dėl savo lankstumo ir tvirtumo ji buvo populiari medžiaga pynimui ir kitiems amatams.

Taigi pavadinimas „briedis” reiškia tradicinį šio medžio naudojimą audimui ir įvairių daiktų kūrimui.

Briedis, medis

Elm medis vampyras

Keltų druidai nuo seno briedį vadino uosiu ir laikė jį medžiu vampyru, kuris atima energijos perteklių ir saugo pasaulį nuo blogio jėgų.

Pasak vieno britų tikėjimo – dažnai, kai žmonės eidavo po uosiu, ant jų atsitiktinai nukrisdavo šaka ir juos mirtinai užmušdavo. Būtent toks yra šis „medis žudikas”.

Jis neabejotinai turi tam tikrą susitarimą su mirtimi, nes uosis gali atgimti kaip feniksas iš pelenų. XX a. septintajame dešimtmetyje Jungtinėje Karalystėje uosius beveik visiškai išnaikino viena rykštė – žievėgraužiai. Tačiau uosis taip lengvai nepasiduoda; jis gali atrodyti negyvas, bet jo masyvios šaknys vis dar palaiko gyvybę. Po kelių dešimtmečių iš šaknų išaugo nauji medžiai ir atkūrė populiaciją. Mokslininkai teigia, kad taip nutiko prieš šimtmečius, bet briedis visą laiką išgyveno.

Briedis, medis

Mirštantis uosio medis

Briedis kaip „mirties medis” siejamas su 1943 m. Anglijoje įvykusiu nelaimingu atsitikimu. Būtent iš ten pasklido žinia apie „tariamai” blogąsias uosio savybes – žinoma, pakeliui ji buvo išgalvota.

1943 m. balandžio 18 d. keturi paaugliai vaikščiojo Haglio slėnyje. Ši vieta jau buvo stipriai susijusi su mistika, o didžiulis medis vietinėse siaubo istorijose buvo žinomas kaip „raganos uosis”. Vienas iš vaikinų sugalvojo, kad būtų gera idėja įlipti į medį ir paieškoti paukščių lizdų. Tačiau jis rado ne tai, ko ieškojo. Tuščiaviduriame medyje paauglys užlipo į kamieno viršūnę ir rado žmogaus kaukolę.

Paaugliai bėgo taip greitai, kaip tik galėjo. Vienas iš jų išdrįso apie šiurpų radinį papasakoti tėvams ir šie pranešė policijai. Vėliau iš medžio buvo ištrauktas žmogaus skeletas, batai, žiedas ir drabužių elementai. Tačiau skeleto atpažinti nepavyko. Po šio atvejo nežinomi žmonės kaimyniniame Birmingemo mieste ant obeliskų ir sienų pradėjo palikti paslaptingus užrašus: „Kas paliko Belą raganosio uosyje?”.

Žinoma, nežinoma, kas tiksliai tai padarė, tačiau ši istorija peržengė Anglijos ribas ir nekaltam medžiui prilipdė „mirties medžio” etiketę.

Jus gali sudominti ši medžiaga:

Pastebėję klaidą, paryškinkite reikiamą tekstą ir paspauskite Ctrl+Enter, kad informuotumėte redakciją.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Kelmės „Kražantės“ Elvyravos skyrius