Jokių rūdžių, purvo ir apnašų: patarimai, kaip išvalyti pageltusias kriaukles

Kaip geriausia plauti kriauklę, priklausomai nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta, – sužinokite Mes medžiagoje.

Kaip išvalyti kriauklę nuo apnašų ir nešvarumų / depositphotos.com

Virtuvės ar vonios kambario kriauklė dėl dažno naudojimo greitai pasidengia įvairiais nešvarumais. Tai gali būti kalkių nuosėdos ar riebalai, taip pat rūdys – nuo tokių darinių neapsaugota net kruopščiausia šeimininkė. Mes papasakos, kaip geriausiai išvalyti kriauklę, kad ji blizgėtų.

Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip greitai ir veiksmingai išvalyti užsikimšusią kriauklę.

Prieš pradedant valymo procesą, svarbu nustatyti, iš kokios medžiagos pagaminta jūsų kriauklė. Žinoma, galite atsitiktinai naudoti populiariausias priemones (actą, sodą, druską ar citrinos rūgštį), tačiau tuomet rizikuojate ne tik nesusidoroti su nešvarumais, bet ir sugadinti virtuvės prietaisą.

Kaip išvalyti nerūdijančio plieno kriauklę nuo nuosėdų ir riebalų

Nerūdijantis plienas yra labiausiai paplitusi medžiaga, iš kurios gali būti gaminamos kriauklės. Jis yra patvarus ir tvirtas, tačiau jei ant kriauklės sienelių susikaupia nešvarumų, jie vis tiek gadina gaminio išvaizdą.

Nerūdijančio plieno kriauklėms draudžiama naudoti rūgštis, todėl citriną ir actą galima iš karto atidėti į šalį. Veiksmingiausi variantai bus šie:

  • mirkymas – užkimškite nutekamąjį vamzdį, pripildykite kriauklę karšto vandens, įpilkite indų ploviklio, palaukite 15 minučių, kempine nuplaukite nešvarumus nuo kriauklės sienelių;
  • soda – sudrėkinkite kriauklę karštu vandeniu, įpilkite 2-3 valgomuosius šaukštus valgomosios sodos, po 5 minučių nušveiskite standžiu šepečiu arba kempine.

Atminkite, kad plaunant nerūdijančio plieno kriauklę reikia mūvėti pirštines, taip pat būtinai sausai nušluostykite kriauklę šluoste, kitaip vandens dryžiai išdžius.

Kaip išvalyti kriauklę nuo riebalų, jei ji ketaus

Šiuolaikinėse virtuvėse ketaus kriauklės nėra retas reiškinys, tačiau su tokia medžiaga reikia elgtis atsargiai. Draudžiama naudoti kietus šepečius ir kempines, taip pat bet kokius ploviklius su dažikliais – ketus taip pat nusidažys. Geriau į procesą žiūrėti rimtai ir kriauklę valyti:

  • soda – supilkite miltelius, palaukite 10 minučių, patrinkite nešvarumus minkšta kempine;
  • baliklis – ištirpinkite vandenyje santykiu 1:3 (viena dalis baliklio ir trys dalys vandens), užtepkite priemonę ant nešvarių vietų, palikite 10 minučių, tada patrinkite ir nuplaukite vandeniu.

Beje, jei norite, kad ketaus kriauklė kuo ilgiau išliktų švari – nekraukite į ją kalnų nešvarių indų. Riebalai ir įvairūs skysčiai oksiduoja ketaus ketaus indą, todėl jis pasidengia nuosėdomis ir negražiomis dėmėmis.

Kaip išvalyti emaliuotą kriauklę – patikrintas metodas

Emaliuoti paviršiai yra labiau nei kiti jautrūs rūdžių ir apnašų susidarymui. Geriausias būdas kovoti su tokio pobūdžio nešvarumais yra:

  • actu – pamirkykite šluostę acte, patrinkite ja kriauklės sienas ir dugną, palikite 10 minučių ir nuplaukite vėsiu vandeniu;
  • citrinos rūgštis – supilkite į kriauklę, sudrėkinkite kempinę vandeniu, stipriai patrinkite sieneles ir dugną, tada nuplaukite.

Taip pat galite naudoti amoniako ir peroksido. Sumaišykite 100 ml alkoholio ir 50 ml peroksido, tirpale pamirkykite kempinę, patrinkite kriauklės sienas ir dugną, palikite 10 minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu ir sausai nušluostykite kriauklę.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Kelmės „Kražantės“ Elvyravos skyrius